Instagram آموزش شبکه مایکروسافت سیسکو مایکروسافت سیسکو vmware ccna آموزش microsoft
linkedin شبکه سیسکو لینوکس آموزش

microsoft

VMware

elearning

cisco

CompTIA

مایکروسافت

سیسکو

عصر آراد > جزییات

ابزار حذف باج افزار WannaCry برای ویندوز ۷ و XP منتشر شد

 
    

همانطور که می دانید طی روز های گذشته باج افزار WannaCry سیستم بسیاری از کاربران را در سر تا سر جهان آلوده کرده است. با این حال، به نظر می رسد که WannaCry به پایان عمر خود نزدیک شده و صد ها هزار قربانی این بد افزار همچنان در پرداخت باج و یا منتظر ماندن برای یک راه حل جایگزین دچار تردید هستند. در صورتی که مبلغ مورد درخواست این نرم افزار مخرب پرداخت نشود، کلیه فایل ها و اطلاعات مهمی که توسط آن رمزنگاری شده از بین رفته و غیر قابل دسترس خواهد شد. با توجه به اهمیت زمان در چنین مواردی، اخیرا یک راه حل احتمالی برای این باج افزار منتشر شده است.

اخیرا محققان امنیت سایبری کلیدی را منتشر کرده اند که ممکن است بتواند به رمزگشایی فایل های قربانیان کمک کند. برای یادآوری باید گفت که این باج افزار روز جمعه هفته گذشته حمله جهانی خود را آغاز کرد. WannaCry توانسته است بیش از ۳۰۰ هزار کامپیوتر را به دام انداخته و از قربانیان مبلغی در حدود ۹۳ هزار دلار باج بگیرد.

مسلما، قربانیان در اغلب موارد ناچارند برای حفظ اطلاعات ارزشمند خود باج مورد درخواست این گونه بد افزار ها را پرداخت کنند. ولی در برخی موارد نیز، سازمان هایی همچون No More Ransom کلید هایی را منتشر می کنند که می تواند فایل ها را به صورت رایگان رمزگشایی کند. خوشبختانه این بار نیز WanaKiwi موفق شده راه حلی را برای باج افزار WannaCry کشف کند. البته پیش از آن که ذوق زده شوید، باید بگوییم که این راه حل فعلا فقط برای کاربرانی که از ویندوز XP و ویندوز ۷ استفاده می کنند موثر است.

 

منبع خبر :
تعداد بازدید : 444