Instagram آموزش شبکه مایکروسافت سیسکو مایکروسافت سیسکو vmware ccna آموزش microsoft
linkedin شبکه سیسکو لینوکس آموزش

microsoft

VMware

elearning

cisco

CompTIA

مایکروسافت

سیسکو

عصر آراد > جزییات

افزایش سرعت Wifi

 
    

1.مرکزیت روتر

موقعیت روتر در خانه بسیار مهم است.اگر روتر شما در گوشه ای از خانه است، به طور حتم در سمت دیگر خانه سیگنالی بسیار با نویز و ضعیف دریافت خواهید کرد. بهترین مکان برای قرار ادن روتر محلی تقریبا در مرکز خانه و در فضایی باز بدور از دیگر وسایل الکترونیکی است.نزدیک بودن روتر به دیوارها و درها و دیگر موانع شانس تداخل سیگنال شما را کاهش می دهد.همچنین بهتر است که روتر وای فای در بالاترین ارتفاع نسبت به دیگر وسایل قرار گیرد.

 

2.تغییر موقعیت آنتن

روترها یا همان مودم های وای فای با دو نوع آنتن عرضه می شوند.داخلی و خارجی. اگر روتر شما دارای دو آنتن خارجیست سعی کنید موقعیت آن ها عمود بر یکدیگر باشد.یکی عمودی و دیگری افقی. برای مودم هایی که دارای یک آنتن می باشند نیز سعی کنید جهت قرار ادن مودم و آنتن در یک جهت باشد.

 

3.تنظیمات امنیتی شبکه

شاید این برای خیلی ها آشکار باشد اما تعداد زیادی از شبکه ها هنوز نا امن هستند این نه تنها یک تهدید بالقوه برای کاربران است همچنین به لطف کاربرانی که به صورت غیر مجاز از پهنای باند شما سواستفاده میکنند سرعت اینترنت شما به طرز چشمگیری کاهش می یابد. پس به صفحه ادمین روتر خود وارد شوید و ادرس آی پی روتر خود را در مرورگر جستجو کنید.سپس با رمز عبور پیش فرض وارد تنظیمات شوید. این تنظیمات ممکن است برای مودم های مختلف کمی متفاوت باشد ولی با کمی جستجو یافت می شود. به عنوان روش رمزگذاری WPA2 را انتخاب کنید و سپش یک رمز عبور مناسب برای سیستم خود برگزینید.

 

4.نرم افزار heatmapping

اگر شما مطمین نیستید که شبکه های دیگری با شبکه شما در تداخل هست یا خیر یا چه نوع پوشش وای فایی در منزل شما حکم فرماست کافی است به دانلود نرم افزاری بپردازید که هرآنچه را که نیاز دارید در مورد سیگنال های وای فایتان بدانید به شما بگوید. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا آگاه شوید که میزان پوشش وای فای شما در هر منطقه از خانه چقدر است . این نرم افزار برای تغییر مناسب موقیت روتر وای فای شما برای داشتن بهترین پوشش کمک به سزایی می کند.

 

5.تبدیل به 5 گیگاهرتز

یکی از مشکلاتی که شاید کسی به آن توجه نمی کند فرکانسیست که روتر شما بر روی آن درحال اجراست. اگر شما تنها روتر خود را از جعبه بیرون اورده اید و اقدام به نصب معمولی آن کرده اید حتما از منوی کشویی اجازه انتخاب فرکانس بین 2.4GHz و 5GHz را نداشته اید.بسیاری از لوازم داخل منمزل مانند مایکرویو از امواج نزدیک به 2.4 گیگاهرتز استفاده می کنند که این باعث تداخل با امواج مودم شما می شود.پس بهتر است که از داخل تنظیمات مودم فرکانس مودم خود را بر روی 5GHz تنظیم کنید.

 

6.تعویض و ارتقا مودم

اگر شما از سرویس اینترنت پرسرعتی استفده می کنید و بابت آن هزینه زیادی را نیز پرداخت میکنید گاهی مودم به عنوان محدودکننده سرعت عمل میکند زیرا گنجایش پهنای باند شما را ندارد.اگر شما چندسالی است که مودم خود را خریداری کرده اید قطعا نیاز دارید تا آن را ارتقا بخشید. تکنولوژی اینترنت و شبکه های بی سیم روز به روز در حال پیشرفت است و قطعا مودم مربوط به 5 سال پیش پاسخگوی تکنولوژی روز نیست.فناوری هایی مانند 802.11n یا ac, 5GHz یا سرعت هایی در حد 100Mbps.

منبع خبر : عصرآراد
تعداد بازدید : 3662