Instagram آموزش شبکه مایکروسافت سیسکو مایکروسافت سیسکو vmware ccna آموزش microsoft
linkedin شبکه سیسکو لینوکس آموزش

microsoft

VMware

elearning

cisco

CompTIA

مایکروسافت

سیسکو

عصر آراد > جزییات

نکاتی درمورد هارد اکسترنال

 
    

هارد اکسترنال یکی از حساس ترین و ظریفترین لوازم جانبی کامپیوتر هست که میتونه نقش مهمی در ذخیره سازی اطلاعات شخصیمون داشته باشه که درصورت سوختن ، افسردگی در پی خواهد داشت.

 خب حالا چطور مراقبت کنیم؟

1.        مرحله اول یک کاور یا گارد مطمئن تهیه کنیم جهت مراقبت از بدنه

2.       هنگام استفاده از هارد ، بدنه نباید خیلی داغ بشه ، هارد باید خنک نگهداری بشه .

3.     از جابجایی هارد هنگام انتقال اطلاعات به شدت خودداری کنیم !! یکی مرسوم ترین دلایلی که هارد میسوزد ، جابجایی اون هنگام انتقال داده هاست .

4.     قبل اینکه کابل هارد رو از سیستم جدا کنیم ، حتما از حالت سیف مود ( Safe Mode  ) هارد را جدا کنیم .

5.     خیلی ها فکر میکنن که هرچه ظرفیت هارد بیشتر باشه ، طول عمرش هم بیشتره ! در صورتی که چنین چیزی نیست . هنگام خرید سعی کنیم ظرفیت پایین تر اما کیفیت بالا تری رو خریداری کنیم .

 

 

راهی سریع برای پی بردن به نسخه‌ی دقیق ویندوز و نسخه‌ی ساخت آن

 

همان‌طور که می‌دانید نسخه‌‌های مختلف ویندوز دارای یک نسخه‌ی ساخت ( Build Version ) نیز می‌باشند . در زمان‌هایی که قصد نصب یک برنامه‌ی خاص یا به‌روزرسانی ویندوز را دارید اطلاع از نسخه‌ی دقیق ویندوز و همچنین نسخه‌ی ساخت آن ممکن است مورد نیاز باشد . پی بردن به این موضوع در ویندوز بسیار آسان است . برای این کار ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره‌ی Run باز شود . سپس عبارت winver را در Run تایپ کرده و Enter بزنید . در پنجره‌ی بازشده ، نسخه‌ی دقیق ویندوز و همچنین نسخه‌ی ساخت ویندوز را می‌توانید مشاهده کنید .

 

منبع خبر : عصرآراد
تعداد بازدید : 838